Las Vegas, Taliansko, Palmová riviéra, Marche, San Benedetto del Tronto, 13.9.2017, Bez stravy
Číslo termínu: 54321903

Las Vegas

Taliansko » Palmová riviéra » Marche » San Benedetto del Tronto

Taliansko - Palmová riviéra, Hotel starstarstar

LM


Las Vegas

Termín:

13.9.2017 - 24.9.2017
Ďalšie termíny

Strava:

Bez stravy

Typ zájazdu:

Pobytový

Dĺžka:

12 dní

Doprava:

vlastná  -0 odjazdových miest

Cena od:

80 €
25 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu


Kategória hotela: **
Popis
Rýchly popis:
Jedenásťposchodový apartmánový dom s výbornou polohou priamo na palmovej promenáde, vhodný pre všetky vekové kategórie a menej náročných klientov.

Poloha:
dom od pláže delí iba pobrežná komunikácia a palmová promenáda.

Ubytovanie:
apartmán typu bilocal pre 2-3/4 osoby pozostáva z dvojlôžkovej spálne a obývacej izby, v ktorej sa nachádza menší rozkladací gauč vhodný pre max. dve deti, alebo jednu dospelú osobu, kuchynský kút (kuchynská linka, varič, riad, chladnička), sociálne zariadenie (WC, sprcha), TV a balkón. Apartmán typu trilocal pre 4-6 osôb má k dispozícii obývaciu miestnosť s rozkladacím gaučom a kuchynským kútom (kuchynská linka, varič, riad, chladnička), dve dvojlôžkové spálne, v ktorých sa nachádzajú dve samostatné lôžka, manželská posteľ alebo poschodová posteľ, sociálne zariadenie (WC, sprcha), TV, balkón alebo veľkú terasu. Všetky apartmány sú čiastočne zrekonštruované. Malé zvieratá sú povolené ZDARMA.

Stravovanie:
bez stravy

Pláž:
piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora, plážový servis za poplatok, požičovne bicyklov, športoviská (futbalové a basketbalové ihriská) za poplatok.

Doprava:
autobusová, individuálna

Program:
Odchod zo Slovenska v poobednajších hodinách.

V cene je zahrnuté:

prenájom apartmánu na 7/11 nocí, TV v apartmánoch, služby delegáta.

AKCIA: pobyty začínajúce 29.5., 9.6., 20.6., 2.9., 13.9. (11 nocí za cenu 7 nocí) – sú predĺžené na 12 dní/11 nocí. V cene nie je zahrnuté:
Povinný príplatok: miestna pobytová taxa (platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. V cene nie je zahrnuté: upratovanie apartmánov, posteľná bielizeň. Kaucia: 50,- EUR/apt. (platba na mieste) - v prípade vrátenia nepoškodeného apartmánu sa na záver pobytu vracia. Doprava: LUX BUS 125,- EUR, jednosmerná doprava 105,- EUR, miestenka 7,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 80,- EUR, príplatok za samostatnú dopravu bez ubytovania a za spojenie dvoch po sebe idúcich turnusov 20,- EUR/os. Nástupné miesta: NR, TT, BA - bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, NM - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 12,- EUR.

Typ stravy:
bez stravy

Informácie o krajine a stredisku:

PALMOVÁ RIVIÉRA
Krajina na pobreží Jadranského mora, nachádzajúca sa v strednej časti Talianska na rozhraní regiónov Marche a Abruzzo, približne 80 km južne od Ancony. V posledných rokoch sa teší čoraz väčšej obľube návštevníkov. Svoj názov, ktorý jej právom patrí, dostala vďaka veľkému počtu krásnych paliem (okolo 8000), ktoré jej dávajú spolu s množstvom voňavých oleandrov exotický nádych. Príjemné a teplé počasie umožňuje kúpanie od mája do konca septembra. Z celej Palmovej riviéry je možné pokochať sa pohľadom na najvyšší hrebeň Apenín – Gran Sasso d’Italia.

SAN BENEDETTO DEL TRONTO

Mesto s približne 50 000 obyvateľmi nachádzajúce sa v regióne Marche je najväčším a najnavštevovanejším strediskom Palmovej riviéry. Jeho história siaha až do 9. storočia pred Kristom. Mesto má dve centrá, jedno sa nachádza v južnej časti letoviska (Porto d’Ascoli), druhé v starej časti v blízkosti prístavu. Pláž dlhá 6 km je pokrytá jemným bielym pieskom a lemovaná známou palmovou promenádou. Priezračné more, jedno z najčistejších v Taliansku, s pozvoľne klesajúcim piesočnatým dnom, je ideálne pre rodiny s deťmi. Pre športovcov sú pripravené tenisové kurty, cyklisticko – korčuliarske trasy (pozdĺž palmovej promenády je samostatný pás určený iba cyklistom, resp. korčuliarom) a požičovne bicyklov. V stredisku San Benedetto nechýba ani množstvo zábavných a kultúrnych príležitostí, nachádza sa tu aj Múzeum rýb. V meste sa pravidelne koná trh so širokou ponukou čerstvých rýb, zeleniny a ovocia. V okolí sa nachádzajú zaujímavé stredoveké mestečká s typickými kamennými domami a úzkymi uličkami. San Benedetto del Tronto je ideálnym miestom pre strávenie nezabudnuteľnej dovolenky plnej oddychu, spoznávania histórie krajiny, zábavy i športového vyžitia.Fakultatívne výlety:

RÍM a VATIKÁN

Celodenná prehliadka s licencovaným slovensky alebo česky hovoriacim sprievodcom najdôležitejšími historickými pamiatkami Ríma: Colosseum, Forum Romanum, Kapitol, Piazza Venezia, Fontana Di Trevi, Pantheon, Piazza Navona, Vatikánske námestie Sv. Petra a Bazilika Sv. Petra. Počas celého dňa je prehliadka organizovaná sprievodcom, ktorý podáva výklad prostredníctvom mikrofónu, aby každý zo skupiny zreteľne rozumel. Počas obeda pauza pri Fanotane Di Trevi s možnosťou občerstvenia.

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou na sprevádzanie Ríma v českom alebo slovenskom jazyku počas celého dňa, sluchátka

Cena: 38,-€, deti do 10 rokov 28,-€   

SULMONA, OCHUTNÁVKA OLIVOVÉHO OLEJA

Starobylé mesto Sulmona  sa nachádza v tieni monumentálneho Apeninského pohoria pri vrchu Majella. Okrem nádherného prostredia, v ktorom leží, je známe na celom svete aj výrobou mandlí v cukre – tzv. CONFETTI. Aj princezná Kate s princom Williamom si ich vychutnávali na svojej svadbe. Pri návšteve Sulmony si nielen prezriete mesto, ale navštívite aj fabriku na výrobu confetti, dozviete sa o nich veľa zaujímavostí, techniku výroby ... a čo je najdôležitejšie ... môžete ich ochutnať.

Cestou späť sa zastavíte u výrobcu olivového oleja na jeho bohatej ochutnávke.

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou, ochutnávku olivového oleja, návštevu múzea a ochutnávku confetti

Cena: 30,-€, deti do 10 rokov 20,-€

AQUAPARK

Celodenný výlet do zábavného parku plného vodných atrakcií pre malých aj veľkých. V bazénoch nie je slaná voda. Počas dňa je možné zakúpiť si občerstvenie, prípadne obed v bare alebo reštaurácii v areáli aquaparku.

Pozor: v bazénoch je nutné používať kúpaciu čiapku, ktorú je možné kúpiť priamo v areáli aquaparku.

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, vstupenku do aquaparku, slnečník, lehátko

Cena: 20,-€, deti do výšky 1 metra 10,-€

MESTEČKO MONSAMPOLO A OCHUTNÁVKA ASCOLÁNSKYCH PLNENÝCH OLÍV A VYPRÁŽANÉHO PUDINGU

Podvečerný výlet do jedného zo stredovekých mestečiek na kopci, ktoré vytvárajú rozprávkový kolorit regiónu Marche. Okrem krásneho výhľadu a stredovekej štruktúry mestečka, môžete navštíviť múzeum múmií a stálu výstavu betlehemov. Večer zakončíme vo fabrike, ktorá vyrába miestnu špecialitu – plnené vyprážané olivy a vyprážaný puding. Keď chcete skúsiť niečo naozaj typické pre túto oblasť a priniesť ochutnať aj vašim blízkym, tak sú to určite olive all´ascolana a cremini.

Cena zahŕňa dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu, veľmi bohatá ochutnávka, vstupenka do múzea

Cena: 17,-€, deti do 10 rokov 12,-€

PÚTNICKÉ MESTO LORETO

Pútnické mestečko Loreto je známe svojou majestátnou bazilikou, v ktorej sú uložené 3 originálne steny z rodného domu Panny Márie. Podľa legendy ich sem vraj v 13. storočí priniesli anjeli na svojich krídlach z Dalmácie.

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou

Cena: 20,-€, deti do 10 rokov 15,-€Poznámka

V cene je zahrnuté: prenájom apartmánu na 7 nocí, služby delegáta.

Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 €/os./deň alebo PLUS 3,30 €/os./deň.

Upozornenie: pri autokarovej doprave je termín nástupu vždy deň pred uvedeným dátumom nástupu na ubytovanie a termín návratu vždy deň po ukončení pobytu.Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

Umiestnenie ubytovacieho zariadenia na mape má len informatívny charakter a je poskytované bez záruky.

Nahrávám...
CK