Mediafin, Taliansko, Palmová riviéra, Marche, San Benedetto del Tronto, 13.9.2017, Bez stravy
Číslo termínu: 54369708
LM


Mediafin

Termín:

13.9.2017 - 24.9.2017
Ďalšie termíny

Strava:

Bez stravy

Typ zájazdu:

Pobytový

Dĺžka:

12 dní

Doprava:

vlastná  -0 odjazdových miest

Cena od:

80 €
25 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Popis
Rýchly popis:
Moderná rezidencia nachádzajúca sa v centrálnej časti letoviska Porto d´Ascoli len 100 m od piesočnatej pláže a takmer priamo na promenáde lemovanej palmami. Na najvyššom poschodí sa nachádza priestranná slnečná terasa.

Poloha:
asi 100 m od piesočnatej pláže a neďaleko centrálnej časti Porto d´Ascoli.

Ubytovanie:
apartmány typu bilocal pre 2-4 osoby majú dvojlôžkovú spálňu, obývaciu miestnosť s rozkladacím dvojlôžkom, jedálenským a kuchynským kútom a priestranným balkónom. Trilocaly pre 4-6 osôb majú balkón, obývaciu izbu s rozkladacím dvojlôžkom, jedálenským a kuchynským kútom, jednu dvojlôžkovú izbu a jednu izbu s rozkladacím dvojlôžkom. Všetky typy apartmánov sú vybavené práčkou, klimatizáciou (v cene), TV, trezorom, sociálnym zariadením (WC, sprcha) a kuchynským kútom (kuchynská linka, varič, riad, chladnička). V rezidencii je dostupné Wi-Fi pripojenie (zdarma). Malé zvieratá sú povolené ZDARMA.

Stravovanie:
bez stravy

Pláž:
piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora, plážový servis za poplatok, požičovne bicyklov, športoviská (futbalové a basketbalové ihriská) za poplatok.

Doprava:
autobusová, individuálna

V cene je zahrnuté:

prenájom apartmánu na 7/11 nocí, TV v apartmánoch, klimatizácia, služby delegáta.

AKCIA: pobyty začínajúce 29.5., 9.6., 20.6., 2.9., 13.9. (11 nocí za cenu 7 nocí) – sú predĺžené na 12 dní/11 nocí. V cene nie je zahrnuté:
Povinný príplatok: miestna pobytová taxa (platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. V cene nie je zahrnuté: upratovanie apartmánov, posteľná bielizeň. Kaucia: 50,- EUR/apt. (platba na mieste) - v prípade vrátenia nepoškodeného apartmánu sa na záver pobytu vracia. Doprava: LUX BUS 125,- EUR, jednosmerná doprava 105,- EUR, miestenka 7,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 80,- EUR, príplatok za samostatnú dopravu bez ubytovania a za spojenie dvoch po sebe idúcich turnusov 20,- EUR/os. Nástupné miesta: NR, TT, BA - bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, NM - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 12,- EUR.

Typ stravy:

bez stravyInformácie o krajine a stredisku:
PALMOVÁ RIVIÉRA
Krajina na pobreží Jadranského mora, nachádzajúca sa v strednej časti Talianska na rozhraní regiónov Marche a Abruzzo, približne 80 km južne od Ancony. V posledných rokoch sa teší čoraz väčšej obľube návštevníkov. Svoj názov, ktorý jej právom patrí, dostala vďaka veľkému počtu krásnych paliem (okolo 8000), ktoré jej dávajú spolu s množstvom voňavých oleandrov exotický nádych. Príjemné a teplé počasie umožňuje kúpanie od mája do konca septembra. Z celej Palmovej riviéry je možné pokochať sa pohľadom na najvyšší hrebeň Apenín – Gran Sasso d’Italia.

SAN BENEDETTO DEL TRONTO

Mesto s približne 50 000 obyvateľmi nachádzajúce sa v regióne Marche je najväčším a najnavštevovanejším strediskom Palmovej riviéry. Jeho história siaha až do 9. storočia pred Kristom. Mesto má dve centrá, jedno sa nachádza v južnej časti letoviska (Porto d’Ascoli), druhé v starej časti v blízkosti prístavu. Pláž dlhá 6 km je pokrytá jemným bielym pieskom a lemovaná známou palmovou promenádou. Priezračné more, jedno z najčistejších v Taliansku, s pozvoľne klesajúcim piesočnatým dnom, je ideálne pre rodiny s deťmi. Pre športovcov sú pripravené tenisové kurty, cyklisticko – korčuliarske trasy (pozdĺž palmovej promenády je samostatný pás určený iba cyklistom, resp. korčuliarom) a požičovne bicyklov. V stredisku San Benedetto nechýba ani množstvo zábavných a kultúrnych príležitostí, nachádza sa tu aj Múzeum rýb. V meste sa pravidelne koná trh so širokou ponukou čerstvých rýb, zeleniny a ovocia. V okolí sa nachádzajú zaujímavé stredoveké mestečká s typickými kamennými domami a úzkymi uličkami. San Benedetto del Tronto je ideálnym miestom pre strávenie nezabudnuteľnej dovolenky plnej oddychu, spoznávania histórie krajiny, zábavy i športového vyžitia.Fakultatívne výlety:

RÍM a VATIKÁN

Celodenná prehliadka s licencovaným slovensky alebo česky hovoriacim sprievodcom najdôležitejšími historickými pamiatkami Ríma: Colosseum, Forum Romanum, Kapitol, Piazza Venezia, Fontana Di Trevi, Pantheon, Piazza Navona, Vatikánske námestie Sv. Petra a Bazilika Sv. Petra. Počas celého dňa je prehliadka organizovaná sprievodcom, ktorý podáva výklad prostredníctvom mikrofónu, aby každý zo skupiny zreteľne rozumel. Počas obeda pauza pri Fanotane Di Trevi s možnosťou občerstvenia.

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou na sprevádzanie Ríma v českom alebo slovenskom jazyku počas celého dňa, sluchátka

Cena: 38,-€, deti do 10 rokov 28,-€   

SULMONA, OCHUTNÁVKA OLIVOVÉHO OLEJA

Starobylé mesto Sulmona  sa nachádza v tieni monumentálneho Apeninského pohoria pri vrchu Majella. Okrem nádherného prostredia, v ktorom leží, je známe na celom svete aj výrobou mandlí v cukre – tzv. CONFETTI. Aj princezná Kate s princom Williamom si ich vychutnávali na svojej svadbe. Pri návšteve Sulmony si nielen prezriete mesto, ale navštívite aj fabriku na výrobu confetti, dozviete sa o nich veľa zaujímavostí, techniku výroby ... a čo je najdôležitejšie ... môžete ich ochutnať.

Cestou späť sa zastavíte u výrobcu olivového oleja na jeho bohatej ochutnávke.

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou, ochutnávku olivového oleja, návštevu múzea a ochutnávku confetti

Cena: 30,-€, deti do 10 rokov 20,-€

AQUAPARK

Celodenný výlet do zábavného parku plného vodných atrakcií pre malých aj veľkých. V bazénoch nie je slaná voda. Počas dňa je možné zakúpiť si občerstvenie, prípadne obed v bare alebo reštaurácii v areáli aquaparku.

Pozor: v bazénoch je nutné používať kúpaciu čiapku, ktorú je možné kúpiť priamo v areáli aquaparku.

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, vstupenku do aquaparku, slnečník, lehátko

Cena: 20,-€, deti do výšky 1 metra 10,-€

MESTEČKO MONSAMPOLO A OCHUTNÁVKA ASCOLÁNSKYCH PLNENÝCH OLÍV A VYPRÁŽANÉHO PUDINGU

Podvečerný výlet do jedného zo stredovekých mestečiek na kopci, ktoré vytvárajú rozprávkový kolorit regiónu Marche. Okrem krásneho výhľadu a stredovekej štruktúry mestečka, môžete navštíviť múzeum múmií a stálu výstavu betlehemov. Večer zakončíme vo fabrike, ktorá vyrába miestnu špecialitu – plnené vyprážané olivy a vyprážaný puding. Keď chcete skúsiť niečo naozaj typické pre túto oblasť a priniesť ochutnať aj vašim blízkym, tak sú to určite olive all´ascolana a cremini.

Cena zahŕňa dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu, veľmi bohatá ochutnávka, vstupenka do múzea

Cena: 17,-€, deti do 10 rokov 12,-€

PÚTNICKÉ MESTO LORETO

Pútnické mestečko Loreto je známe svojou majestátnou bazilikou, v ktorej sú uložené 3 originálne steny z rodného domu Panny Márie. Podľa legendy ich sem vraj v 13. storočí priniesli anjeli na svojich krídlach z Dalmácie.

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou

Cena: 20,-€, deti do 10 rokov 15,-€Poznámka

V cene je zahrnuté: prenájom apartmánu na 7 nocí, služby delegáta.

Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 €/os./deň alebo PLUS 3,30 €/os./deň.

Upozornenie: pri autokarovej doprave je termín nástupu vždy deň pred uvedeným dátumom nástupu na ubytovanie a termín návratu vždy deň po ukončení pobytu.Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK