Vyhľadávanie zájazdov
Mediterraneo II. - Taliansko - Palmová riviéra - Marche - San Benedetto del Tronto

Mediterraneo II.

Taliansko » Palmová riviéra » Marche » San Benedetto del Tronto

, Apartmány starstarstarstar

FM


Mediterraneo II.

Počet termínov:

19 termínov / 0 Last minute / 19 First moment

Strava:

Bez stravy

Doprava:

autobus vlastná -

Počasie:Popis
Rýchly popis:
Vkusne zariadená rezidencia obklopená zelenou záhradou s detskými hojdačkami sa nachádza v pokojnom prostredí, len pár krokov od mora. Ideálne miesto pre rodiny s deťmi a pre klientov, ktorí túžia po relaxe a oddychu.

Poloha:
asi 70 m od piesočnatej pláže a 100 m od menšieho centra v časti Porto d´Ascoli.

Ubytovanie:
apartmány typu bilocal pre 2-4 osoby majú spálňu s manželskou posteľou, obývaciu izbu s rozkladacím dvojlôžkom, jedálenským a kuchynským kútom. Všetky apartmány sú vybavené práčkou, klimatizáciou (za poplatok), trezorom, TV, sociálnym zariadením (WC, sprcha) a kuchynským kútom (kuchynská linka, varič, riad, chladnička). V rezidencii je dostupné Wi-Fi pripojenie (zdarma). Apartmány na poschodí majú balkón, na prízemí sú vybavené terasou. Klienti môžu bezplatne využívať bazén v rezidencii Mediterraneo.

Stravovanie:
bez stravy.

Pláž:
piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora, plážový servis za poplatok, požičovne bicyklov, športoviská (futbalové a basketbalové ihriská) za poplatok.

Doprava:
autobusová, individuálna

V cene je zahrnuté:
prenájom apartmánu na 7/12 nocí, TV, Wi-Fi pripojenie, bazén v rezidencii Mediterraneo, služby delegáta.

V cene nie je zahrnuté:
Povinný príplatok: miestna pobytová taxa (platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/osoba/ deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/osoba/deň, poistenie opustenej domácnosti 1,20 EUR/deň, poistenie asistenčných služieb k motorovému vozidlu 1,20 EUR/deň. V cene nie je zahrnuté: upratovanie apartmánov, posteľná bielizeň. Kaucia: 50 EUR/apt. (platba na mieste) - v prípade vrátenia nepoškodeného apartmánu sa na záver pobytu vracia. Doprava: LUX BUS 130 EUR, jednosmerná doprava 105 EUR, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 85 EUR, príplatok za samostatnú dopravu bez ubytovania a za spojenie dvoch po sebe idúcich turnusov 30 EUR/osoba. Nástupné miesta: NR, TT, BA - bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8 EUR, TN, ZH, PD, NM - 11 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 13 EUR.

Typ stravy:
bez stravy

Informácie o krajine a stredisku:
PALMOVÁ RIVIÉRA
Malebná krajina na pobreží Jadranského mora, nachádzajúca sa v strednej časti Talianska na rozhraní regiónov Marche a Abruzzo, približne 80 km južne od Ancony. V posledných rokoch sa táto oblasť teší čoraz väčšej obľube. Svoj názov, ktorý jej právom patrí, dostala vďaka veľkému počtu krásnych paliem (okolo 8000), ktoré jej dávajú spolu s množstvom voňavých oleandrov exotický nádych. Príjemné a teplé počasie umožňuje kúpanie od mája do konca septembra. Slnkom zaliate piesočnaté pláže s množstvom barov, reštaurácií a rôznych atrakcií nielen pre deti, poskytujú návštevníkom dokonalý komfort. Z celej Palmovej riviéry je možné pokochať sa pohľadom na najvyšší masív pohoria Apenín – Gran Sasso d’Italia, ktorý sa vypína do výšky až 2 912 m n. m.
SAN BENEDETTO DEL TRONTO
Mesto s približne 50 000 obyvateľmi nachádzajúce sa v regióne Marche je najväčším a najnavštevovanejším strediskom Palmovej riviéry. Rovnako tak je aj jej hlavným mestom. Jeho história siaha až do 9. storočia pred Kristom. Mesto má dve centrá, jedno sa nachádza v južnej časti letoviska (Porto d’Ascoli), druhé v starej časti v blízkosti prístavu. Pláž dlhá 6 km je pokrytá jemným bielym pieskom a lemovaná známou palmovou promenádou. Priezračné more, jedno z najčistejších v Taliansku, s pozvoľne klesajúcim piesočnatým dnom, je ideálne pre rodiny s deťmi. Pre športovcov sú pripravené tenisové kurty, cyklisticko-korčuliarske trasy (pozdĺž palmovej promenády je samostatný pás určený iba cyklistom, resp. korčuliarom) a požičovne bicyklov. V stredisku San Benedetto del Tronto nechýba ani množstvo zábavných a kultúrnych príležitostí, nachádza sa tu aj Múzeum rýb. V meste sa pravidelne konajú trhy so širokou ponukou čerstvých rýb, zeleniny a ovocia. V okolí sa nachádzajú zaujímavé stredoveké mestečká s typickými kamennými domami a úzkymi uličkami. San Benedetto del Tronto je ideálnym miestom pre strávenie nezabudnuteľnej dovolenky plnej oddychu, spoznávania histórie krajiny, zábavy i športových aktivít.

Fakultatívne výlety:

RĺM  A VATIKÁN
Cena: 38,- €, deti do 10 rokov 28,-€
Celodenná prehliadka s licencovaným  slovensky alebo  česky hovoriacim sprievodcom najdôležitejšími historickými pamiatkami Ríma: Colosseum, Forum Romanum, Kapitol, Piazza Venezia, Fontana Di Trevi, Pantheon, Piazza Navona, Vatikánske námestie Sv.Petra a Bazilika Sv. Petra.  Počas celého dňa je prehliadka organizovaná sprievodcom, ktorý podáva výklad prostredníctvom mikrofónu, aby každý zo skupiny zreteľne rozumel. Počas obeda pauza pri Fontane Di Trevi s možnosťou občerstvenia. Upozornenie: na vstup do Baziliky Sv. Petra je potrebné mať zahalená ramená a kolená, odporúčame pohodlnné topánky a malú fľašku vody, ktorá sa dá v uliciach Ríma dopĺňať. Do autobusu si nezabudnite ráno zobrať sveter. Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu  s licenciou na sprevádzanie Ríma  v českom alebo slovenskom jazyku počas celého dňa, sluchátka.
SULMONA , OCHUTNÁVKA OLIVOVÉHO OLEJA
Cena: 30, - €, deti do 10 rokov 20,- €    Celodenný výlet. Starobylé mesto Sulmona sa nachádza v tieni monumentálneho Apeninského pohoria pri vrchu Majella. Okrem nádhérného prostradia, v ktorom leží je známe na celom svete aj výrobou mandlí v cukre – tzv. CONFETTI. Aj princezná Kate s princom Williamom si ich vychutnávali na svojej svadbe. Pri návšteve Sulmony si nielen prezriete mesto, ale navštívite aj fabriku na výrobu confetti, dozviete sa o nich veľa zaujímavostí, techniku výroby ...a čo je najdôležitejšie ... môžete ich ochutnať. Cestou späť sa zastavíte u výrobcu olivového oleja na jeho bohatej ochutnávke. Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou , ochutnávku olivového oleja, návštevu múzea a ochutnávku confetti.
AQUAPARK
Cena: 20,- €, deti do výšky 1 metra 10,- €    Celodenný výlet do zábavného parku plného vodných atrakcí pre malých aj veľkých. V bazénoch nie je slaná  voda. Počas dňa je možné zakúpiť si občerstvenie , prípadne obed v bare alebo reštaurácii v areáli  acquaparku  Pozor: v bazénoch je nutné pužívať kúpaciu čiapku, ktorú je možné kúpiť priamo v areáli acquaparku. Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, vstupenku do acquaparku, slnečník, lehátko.
Mestečko GROTTAMMARE a ochutnávka vína a salámov
Cena: 17,- €, deti do 10 rokov 13,- €     Podvečerný výlet do jedného zo stredovekých mestečiek na kopci, ktoré vytvárajú rozprávkový kolorit regiónu  Marche. Úzke uličky plné tajomných stredovekých zákutí vás privedú až k stredovekej veži odkiaľ uvidíte pobrežie Palmovej rivéri ako na dlani. Aby sme zvládli prechádzku rázovitým mestečkom, musíme sa posilniť najskôr aperitívom u miestneho vinára, kde navštívime nielen pivnicu s barikovými sudmi a dozvieme sa veľa o miestnych vínach, ale vínko pekne zdegustujeme a všetko to zajeme chlebom s miestnym olejom a domácou salámou. Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu,chutnávku.

PÚTNICKÉ MESTO  LORETO
Cena: 20,- €, deti do 10 rokov 15,-€   
Dopoludňajší výlet. Pútnické mestečko Loreto je známe svojou majestátnou bazilikou, v ktorej sú uložené 3 originálne steny z rodného domu Panny Márie. Podľa legendy ich sem vraj v 13. Storočí priniesli anjeli na svojich krídlach z Dalmácie. Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou.


Deti do veku 3 rokov majú výlet gratis /bez nároku na miesto v autobuse/.GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.