Vyhľadávanie zájazdov
Veľký okruh Myanmarom - Myanmar

Veľký okruh Myanmarom

Myanmar

, ProgramVeľký okruh Myanmarom

Počet termínov:

1 termín / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

Polpenzia

Doprava:

letecky Praha

Počasie:Popis zájezdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO YANGONU

2. deň PRÍLET DO YANGONU

Prílet do Yangonu, transfer do hotela, nocľah.

3. deň YANGON

Raňajky. Návšteva sochy sediaceho Budhu, jazera Kandawgyi, kláštora Chaukhtatgyi so sochou ležiaceho Budhu, pagody Sule, parku Maha Bandoola s pomníkom nezávislosti a ďalších pamätihodností. Popoludňajšia prechádzka po trhovisku v Indickej a Čínskej štvrti. Na veľkolepý západ slnka sa môžete tešiť z vrcholku Singuttara Hill, kde je umiestnená najväčšia zlatá pagoda na svete - Shwedagon.

4. deň YANGON - KYAIKTIYO

Raňajky. Odchod do Kyaiktiyo na svetoznámy pozlátený posvätný viklan. Cestou zastávka na vojnovom cintoríne spojeneckých vojakov Taukkayan a prehliadka priľahlého pamätníka. Nocľah v Kyaiktiyo.

5. deň KYAIKTIYO - BAGO - YANGON

Raňajky. Návrat do Yangonu. Cestou návšteva historického mesta Bago s najuctievanejšou pagodou Shwemawdaw. Prehliadka paláca Kanbawzathadi a pagody Shwethalyaung, ktorá skrýva údajne najkrajšiu sochu ležiaceho Budhu na svete. Poslednou zastávkou bude pagoda Mahazedi. Cestou navštívite rezbársku dielňu. Nocľah v Yangon.

6. deň YANGON - MANDALAY - AMARAPURA - MANDALAY

Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Mandalay. Odchod do starodávneho mesta Amarapura s návštevou kláštora Mahagandaryon, v ktorom žije niekoľko tisíc mladých mníchov. Návšteva najdlhšieho teakového mostu sveta U Bein. Prehliadka areálu kráľovského paláca Mya Nan San Kyaw Palace, dreveného kláštora Shwenandaw, prehliadka pagody Kuthodaw. Večer vyrážame na vrcholok Mandalay Hill s panoramatickým výhľadom na rieku Iravádí. Nocľah v Mandalay.

7. deň MANDALAY - INWA - SAGAING - MANDALAY

Raňajky. Prehliadka pagody Mahar Myat Muni s jednou z najuctievanejších mjanmarských sôch Budhu. Exkurzia do okolia Mandalaye, kde spoznáte bývalé hlavné mestá Sagaing a Inwa (Ava). Prekročenie mosta cez rieku Iravádí do Sagaing, ktorý je posiaty 600 belostnými stúpami a pagodami, s návštevou miestneho trhoviska. Návrat do Mandalay, nocľah.

8. deň MANDALAY - BAGAN

Raňajky. Plavba po rieke Iravádí z Mandalay do Bagan. Vo večerných hodinách príchod do Bagan - jednej z najvýznamnejších budhistických pamiatok sveta, kde sa nachádzajú viac ako dve tisícky pagod a chrámov. Nocľah v Bagan.

9. deň BAGAN

Raňajky, prehliadka najkrajších chrámov a pagod, postavených v priebehu 11. a 13. storočia. Návšteva trhoviska v Nyaung-U, zlatej pagody Shwezigon, Kyansitta Umin, chrámu Manuha, chrámu Thatbuinnyu a chrámu Dhamayangyi. Večer výhľad na západ slnka z pagody Shxesandaw. Nocľah v Bagan. Možnosť fakultatívneho letu balónom (od 290,- EUR / osoba).

10. deň BAGAN

Raňajky. Prehliadka pagody Lawkananda, chrámu Sulamani a chrámu Lementhna. Pozriete sa na komplex troch prepojených svätýň Payathonzu a na malý chrám Nanda Manya. V chráme Myazedi uvidíte kamennú rozetu s nápismi v štyroch jazykoch. Západ slnka z niektorého z chrámov či pagod. Nocľah v Bagan.

11. deň BAGAN - MOUNT POPA - KALAW

Raňajky. Návšteva dediny preslávenej výrobou palmového cukru. Transfer klimatizovaným minibusom do Kalaw, cestou zastávka pri vulkanickom suku Mount Popa. Pokračovanie scénickou krajinou do Kalaw. Nocľah v Kalaw.

12. deň KALAW - PINDAYA

Raňajky. Dopoludňajší trekking panenskou horskou prírodou Palaungskej vrchoviny, kde nahliadnete do života pestrofarebne oblečených obyvateľov horských kmeňov v miestnych dedinkách. Cestou budete obdivovať krásne scenérie a panorámu ako z pohľadníc. Nocľah v Pindaya.

13. deň PINDAYA - JAZERO INLE

Raňajky, návšteva Jaskyne tisícich Budhov, budhistického pútnického miesta a domova tisícich podobizní Budhu z rôznych materiálov. Prejazd k jazeru Inle. Jazero Inle leží 880 metrov nad morom a je približne 22 km dlhé a 11 km široké. Jazero preslávili predovšetkým ľudia žijúci na ňom či na okolitých brehoch, známi ako Inthovia. Je tu niekoľko dedín z domčekov na koloch, chrámov a plávajúcich záhrad. Nocľah na jazere.

14. deň JAZERO INLE

Raňajky. Plavba po jazere, ktorej súčasťou je návšteva pagody Phaung Daw Oo s piatimi sochami Budhu, drevený kláštor Nga Phe Chaung, postavený na koloch. Návšteva miestnych dielní na výrobu strieborných predmetov, spracovania hodvábu, kováčstvo a výrobne tradičných lodí. Nocľah na jazere.

15. deň JAZERO INLE - INDEIN - HEHO - YANGON

Raňajky. Lodný výlet do dediny Indein. Z komlexu pagod Shwe Indein je úchvatný výhľad na jazero a okolité prírodné scenérie. Nasleduje exkurzia do dielne, v ktorej sa vyrába strieborný tovar. Transfer na letisko v Heho, odlet do Yangon. Nocľah.

16. deň YANGON

Raňajky. Návšteva hrobky posledného indického kráľa Zafar Bahadur Shaha. Prehliadka katedrály Svätej Márie, obed v miestnej reštaurácii. Prechádzka k historickej budove pošty, prehliadka pagody Botataung. Zastávka v Nanthida Jetty k pozorovaniu ruchu miestnych obyvateľov na rieke. Individuálna večera. Transfer na letisko v Yangon, odlet do Bangkoku a následne do Prahy.

17. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha - Yangon - Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) leteckú dopravua Yangon - Mandalay; Heho - Yangon 14x nocľah v hoteloch kategórie 3* s polpenziou (raňajky a obedy) program, transfery klimatizovanými minibusmi a vstupy podľa itineráru služby sprievodcu ESO travel a miestneho sprievodcu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 399,- EUR vízum do Myanmaru (cca 70,- EUR/osoba + 3x foto) turistickú odletovú taxu v Yangon (cca 10,- USD/osoba) fakultatívne výlety prepitné cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.